TÜRK LİRASINA DESTEK KAMPANYASI

Kayseri’de, İpek Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan, döviz bozdurma kampanyasını desteklediklerini söyledi. ÇİNKOM’da düzenlenen programda gazetecilerle bir araya gelen Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurma çağrısını yerinde bulduğunu dile getirdi.

ÇİNKOM’da düzenlenen programda gazetecilerle bir araya gelen Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “döviz bozdurma” çağrısını yerinde bulduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Ben bu davranışı çok yerinde buluyorum. Ben de bu kampanyaya paydaş oluyorum. Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine dövizimi bozdurarak Türk lirasına çeviriyorum ve ticaretimi bu şekilde yapıyorum. Bu kampanyalara katılmamız lazım.

Ülkemizin ekonomisine destek vermek isteyen ve onu iyi yerde tutmak isteyen bütün fikirler başımızın üstündedir. Çünkü bizim ülkemiz bizim ekonomimiz. Biz sanayiciler ve halk olarak Türk lirasına dönüşü hızlandırırsak bu suni şişkinlik gidecektir. Doların değerinin olması gereken düzeye gelmesi lazım. Yatırımcının değerinin artması için yükselen döviz ve faizin olmaması gerekir.”

Sahibi olduğu alışveriş merkezinde ağırlıklı olarak Türk lirasıyla çalıştıklarını aktaran Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine de tamamen Türk lirasına geçeceklerini sözlerine ekledi.